Regulamin | O nas | Reklama |







(logo Imagisu)                                 (logo promazovia)

Kalendarium    sierpień 2007

pn wt śr czw pt sob nie pn wt śr czw pt sob nie
      01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31                           




Galeria


Bandysie k/Czarni - Gospodarstwo Agroturystyczne Z. Zadrożna

opis
Zofia Zadrożna
Bandysie 1
(029) 772 70 68
0 606 68 17 34



Ilość pokoi: 4
Ilość miejsc: 10
Ilość łazienek: 1
Cena: 20 zł/os. – nocleg
50 zł/os./ dzień - wyżywienie
Wyżywienie: u gospodyni lub własne
Standard pomieszczeń: średni

Aktywny wypoczynek:
- wędkarstwo
- pływanie
- obserwowanie polowania
- narty biegowe

Dodatkowe atrakcje:
- oprowadzanie po

Rezerwacie Czarnia

- porady kulinarne
- ogniska i grill

Sezon: letnio – jesienny oraz okresy polowań

Gdzie wypoczywamy:
Gospodarstwo o powierzchni 21 ha położone jest we wsi o luźnej zabudowie, z dala od jej centrum, z widokiem na pola i lasy; w jego skład wchodzi murowany dom mieszkalny gospodarzy będący jednocześnie domem gościnnym oraz zabudowania gospodarcze, w tym szklarnie. Specjalizuje się w uprawie warzyw szklarniowych i hodowli krów.

Teren gospodarstwa jest nieogrodzony i mało zadbany. Gospodarze przywiązują znacznie większą wagę do atmosfery panującej w ich domu oraz do wyżywienia, niż do estetyki otoczenia.
Gospodarstwo położone jest 100 m od lasu, w pobliżu znajduje się staw nadający się do kąpieli.

Wszystkie niedogodności związane ze skromnym wyposażeniem pokoi i łazienki wynagradzają gościom wiecznie roześmiani i dowcipkujący gospodarze. Atmosfera niezwykle serdeczna, miła i kulturalna. Gospodarz dodaje do niej mnóstwo ciepłego humoru.


Pokoje:
Sypialnie, łazienka i kuchnia znajdują się na piętrze. Do dyspozycji gości przeznaczono 4 pokoje 2– i 3-os. z łóżkami podwójnymi lub pojedynczymi; możliwe jest dostawienie dodatkowych łóżek dla dzieci.
Pokoje są dość duże, ale urządzone skromnie, żeby nie powiedzieć ”po spartańsku”, słabo wyposażone i bez jakichkolwiek dekoracji. Standard niski.


Kuchnia jest wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty i estetycznie urządzona. Jest czysta, jasna i przyjemna.


Łazienka jest jedna, wspólna dla wszystkich pokoi; wyposażona w wannę, umywalkę i wc, standard niski. Stanowi jeden z dwóch podstawowych mankamentów tego gospodarstwa, ale może nie mieć decydującego znaczenia, zwłaszcza przy krótszych pobytach, np. weekendowych.


Jadalnia mieści się w kuchni, przeznaczonej na użytek gości w przypadku, kiedy sami chcą przygotowywać posiłki. Jest wygodny, duży stół i ładne dekoracje.


Na zewnątrz:
Teren, na którym znajduje się dom nie jest ogrodzony, w pobliżu domu znajduje się miejsce na ognisko oraz huśtawka.


Wyżywienie:
Całodzienne u gospodyni bądź własne;
Kuchnia regionalna: rejbak, pierogi, grzyby, sery białe, domowe konfitury, dżemy, kompoty i wiele innych ciekawostek kulinarnych, w tym potrawy z dziczyzny. Specjalnością gospodyni jest gulasz myśliwski, z którego słynie w całej okolicy. Wprawdzie istnieje możliwość zamówienia konkretnych potraw, ponieważ gospodyni uwzględnia upodobania kulinarne gości, ale radzimy zdać się na jej propozycje. Gospodyni znakomicie gotuje – jej potrawy plasują się zawsze na pierwszych miejscach we wszystkich konkursach kulinarnych, w których bierze udział. Specjalizuje się w potrawach mięsnych.

Produkty z własnego gospodarstwa to dziczyzna, wędliny własnego wyrobu, mleko i jego przetwory, warzywa z własnej szklarni (uprawa ekologiczna), przetwory warzywne i owocowe.
Wszystkie posiłki są nieporcjowane, gospodarze karmią gości „do syta”;
Koszt wyżywienia wliczony jest w cenę pobytu.
Możliwe wyżywienie własne.


Jak spędzamy czas:
Gospodarze zapewniają możliwość grillowania i urządzania ognisk, zapraszają do kąpieli w stawie, odległym o 800 m. od domu.
Gospodyni chętnie udziela porad kulinarnych, zaprasza do wspólnego gotowania.
Gospodarze informują o lokalnych imprezach sportowych i folklorystycznych oraz oprowadzają po rezerwacie przyrody Czarnia.


Opis Dojazdu
Jeżeli jedziemy z Warszawy, udajemy się drogą na
Pułtusk
do Makowa Mazowieckiego. W Makowie musimy uważać, aby w odpowiednim miejscu skręcić na Krasnosielc, gdzie kierujemy się na Nowy Krasnosielc i dalej na Drążdżewo. Tam skręcamy w lewo na Wólkę Rakowską. Za wsią skręcamy na Stare Parciaki i Wierzchowiznę, gdzie na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo na Nową Wieś, Długie i Bandysie.
Z Warszawy mamy do pokonania Dystans ok. 149 km, czas dojazdu ok. 2 h 35 minut.