Regulamin | O nas | Reklama |







(logo Imagisu)                                 (logo promazovia)

Kalendarium    sierpień 2007

pn wt śr czw pt sob nie pn wt śr czw pt sob nie
      01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31                           




Galeria


Oborczyska - Gospodarstwo Agroturystyczne

opis
Alina i Stanisław Bieńkowscy
Oborczyska 73
(29) 592 00 88
607 698 194



Ilość pokoi: 5
Ilość miejsc: 11
Ilość łazienek: 2

Ceny:
nocleg: 25 zł/os
nocleg z całodziennym wyżywieniem: 60 zł

Wyposażenie turystyczne:
5 rowerów

Warto zobaczyć w pobliżu:
Zabytkowy metalowy krzyż w Bakule
Kapliczki we wsi Orzoł (in. Orzeł)
Drewniany kościół w Brodowych Łąkach
Neogotycki kościół w Baranowie
Pozostałości młyna wodnego w Czarnotrzewiu


Gospodarstwo położone jest na skraju niezwykle urokliwej wsi, grzybowy las znajduje się dosłownie za płotem. Gospodarze czasami zbierają grzyby we własnym ogrodzie!

W pobliżu znajdują się dwie stanice wodne na rzece Omulwi: w Zawadach – Brodowych Łąkach i w Czarnotrzewiu. W razie potrzeby gospodarz dowozi gości z przystanku autobusowego w Baranowie.


Pokoje:
Pokoje gościnne znajdują się w dwóch rejonach zabudowań mieszkalnych: w murowanym domu gospodarzy na piętrze i w niezależnym, drewnianym domu kurpiowskim.

W domu gospodarzy do dyspozycji gości oddano 3 pokoje 2-os. z możliwością dostawki dla dziecka. Pokoje są ładnie i starannie urządzone, standard wysoki.

W drewnianym domu oddano do dyspozycji gości 2 pokoje: 2- i 3-os. Są urządzone w stylu rustykalnym.
Goście mają tam do dyspozycji kuchnię wyposażoną w kuchnię węglową, kuchenkę gazową, zlewozmywak. Łazienka jest w przygotowaniu.

Niewątpliwie na uwagę zasługuje niezwykła czystość, jaką gospodarze utrzymują w swoim domu.


Kuchnia:
Gospodyni udostępnia swoją kuchnie gościom, jeśli mieszkają w pokojach na piętrze i życzą sobie samodzielnie przygotowywać posiłki. W drewnianym domku goście mają do dyspozycji dobrze wyposażoną kuchnię.


Łazienki:
W domu gospodarzy przy pokojach na piętrze oddano do dyspozycji gości 2 łazienki. Obie wyposażone są w wanny, umywalki i wc. Standard wysoki. Jest niezwykle czysto. Nawet wybredny gość nie będzie miał najmniejszych podstaw do narzekania.


Jadalnia:
W domu gospodarzy znajduje się salon – jadalnia, estetycznie i wygodnie urządzony, wyposażony w sprzęt RTV, kanapy i fotele.


Na zewnątrz:
Teren wokół domu jest ładnie zagospodarowany, pełen drzew i kwiatów. Jest tam stół, miejsce na ognisko, huśtawka dla dzieci, sad, mały warzywnik i pasieka.


Wyżywienie:
Można zdecydować się na samodzielne przygotowywanie posiłków. Radzimy jednak skorzystać z całodziennego wyżywienia u gospodarzy. Gospodyni bardzo dobrze gotuje, a posiłki przygotowuje z produktów z własnego gospodarstwa. Na stół podaje własne przetwory owocowe i warzywne, własnego wyrobu sery żółte, białe i twarogi, owoce i jarzyny z własnego sadu, a w sezonie przygotowuje wspaniałe potrawy z dziczyzny.


Jak spędzamy czas:
> Gospodarz jest zapalonym myśliwym i chętnie zabiera swoich gości na polowania, żeby mogli choć troszkę poobcować z prawdziwą przyrodą. A o puszczy i o zwierzętach potrafi opowiadać bez końca.

Pan Stanisław organizuje również przejażdżki wozem konnym po okolicznych lasach, chętnie zawiezie też do pobliskich miejscowości, w których można zobaczyć coś ciekawego. Po dniu pełnym wrażeń można posiedzieć spokojnie razem z gospodarzami lub samotnie przy ognisku.

W gospodarstwie znajduje się 5 rowerów , które są przeznaczone dla gości. Można więc robić długie wycieczki rowerowe po wyjątkowo pięknych okolicznych lasach i wioskach.
W gospodarstwie można zapoznać się z twórczością jednego z bardziej znanych rzeźbiarzy ludowych, Józefa Stolarczyka. Zainteresowanym Pan Stanisław ułatwia zwiedzanie domu córki artysty, w którym znajduje się sporo jego prac.

Oczywiście możemy także wybrać się po prostu na grzybobranie, albo do lasu za płotem, albo po prostu na skraj ogrodu.